Proč se ptáme na Vaši hmotnost?

Velikost obalu balónu, balónového koše a hmotnost posádky (pasažérů a pilota) výrazně ovlivňuje následující parametry letu:

  • Bezpečnost. Více osob v koši než udává certifikace výrazně zvyšuje riziko zranění při přistání. Stejně tak let s přetíženým balónem vede ke zhoršení manévrovacích schopností balónu a tím k velkému nebezpečí nehody.
  • Kvalita letu. Zvýšený počet osob v koši znamená zmenšení prostoru a tím snížení komfortu. Let s větším zatížením než umožňují dané podmínky (teplota a nadmořská výška startu) donutí letět balón v nízké výšce a tím výrazně zhorší Váš zážitek.
  • Cena letu. Pro provedení kvalitního a bezpečného letu balónem potřebuje pilot balón odpovídající celkové hmotnosti pasažérů. Při větší hmotnosti osob je nutno provést let s větším balónem, který je ale dražší a jeho provozní náklady jsou vyšší. Proto i cena letu s větším balónem je jiná.

Díky naší flotile balónů Vám můžeme nabídnout výběr optimální velikosti balónu přesně pro Vás. Nemusíte tak platit zbytečné náklady navíc.

Proč udávat hmotnost přesně?

Abychom zajistili bezpečnost a kvalitu letu a také vám nabídli tu nejlepší cenu, potřebujeme znát vaši hmostnost včetně oděvů a zavazadel co nejpřesněji (± 10 kg).

Příklad: Objednáte si let balónem a uvažujete celkovou hmotnost pasažérů včetně oblečení a zavazadel 220 kg. Na startu se ukáže, že Vaše hmostnost bude o 10% větší (242 kg). Váš let půjde provést, ale může se stát, že nedokážeme splnit naše záruky kvalitního letu. Let bude proveden v nižší hladině a možná i z důvodu zvýšené spotřeby zkrácen. Při ještě větší odchylce je možné, že pilot bude muset let zrušit s ohledem na Vaši bezpečnost.

Proto uvádějte Vaši hmotnost přesně a my Vám zaručujeme kvalitu a bezpečnost provedení letu.Jsme členy ČBS

balonový svaz

Přelet ČR

Týmu BALON.CZ se podařil parádní let téměř přes celou ČR. Za téměř 11 hodin urazil více jak 400 km. Více o přeletu »

Pro jednotlivce

Naši nabídku letenek pro jednotlivce naleznete na balon.cz

Kontakt

AVIATIK SERVIS s.r.o.
Šeránkova 4, 616 00 Brno
IČO: 00547611
DIČ: CZ00547611
Sp.zn.: C 147 KS v Brně

mobil: 605 767 776
e-mail: aviatik@balon.cz